cestovný poriadok

Spoje autobusy - odchody vlakov, odchody autobusov, cp spoje
Spoje autobusy

Spoje autobusy nám zabezpečujú dopravu do cieľového miesta.  Výhodou autobusových spojov na Slovensku je to, že autobus sa dostane aj tam, kde nemôže vlak, kvôli horám. Autobus je vynikajúcim dopravným prostriedkom, ktorý je využívaný v mestskej prímestskej, diaľkovej a medzinárodnej doprave. Spoje autobusy sa prevádzkujú periodicky v každý pracovný deň.

Spoje autobusy

Cez víkendy a sviatky sú autobusové spoje obmedzené. Spoje autobusy nechodia cez víkend tak často ako v pracovný deň, ale pre dopravu cez víkend sa dopravné spojenie určite nájde. Jednoducho si dopravné spojenie môžete zistiť na internete alebo cez telefón. Spoje autobusy nás prevedú mestami, v ktorých sme ešte neboli, aby sme spoznali nové zákutia Slovenska.

Autobus

Autobus sa stal najpoužívanejším dopravný prostriedkom, ktorý Vás dopraví aj do hornatých miest Slovenska. Vybudovaná infraštruktúra podporuje rozvoj domácej ekonomicky. Výstavba nových priemyselných parkov podporuje tvorbu pracovných miest. Tak sa zvyšuje životná úroveň obyvateľstva a hlavne v hladových dolinách našej krajiny. Slovensko je naozaj krásne, preto cestovaním môžeš spoznať prírodné skvosty, ktoré ti ostanú v spomienkach do konca života. Bohatá história a kra sna príroda sú klenotami Slovákov, preto ich musíme chrániť a zachovať pre ďalšie pokolenia. Cestuj a podpor domáci cestovný ruch, ktorý potrebuje nové výzvy pre zvýšenie kvality.

Spoje autobusy nám pomáhajú s prepravou do zamestnania, na pracovný pohovor alebo na stretnutie s priateľmi. Autobus je veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom, ktorý je využívaný aj v miestach, kde vlak nemá prístup, kvôli hornatému terénu. Získať informácie o dopravnom spojení môžete v informačných centrách autobusovej stanice. Spoje autobusy sa každým rokom modernizujú a tým sa zvyšuje úroveň dopravy. Spoje autobusov sú navrhnuté podľa zaťaženia spojov autobusovej dopravy. Ekonomický faktor hrá dôležitú úlohu pri zostavovaní cestovného poriadku. Spoje autobusov nám ponúkajú kvalitnú dopravu a tým zvyšujú komfort života človeka.

Spoje autobusy a dovolenka

Doprava a cestovanie


Na Slovensku existuje kvalitná sieť dopravných autobusových spojov. Vďaka každodenným spojom môžeme cestovať do práce, ale tak spoznávať krásnu krajinu menom Slovensko. Dovolenka znamená pre každého niečo iné, pre niekoho je to relax, pre iného je to zdroj inšpirácie pre napísanie knihy, či pre umeleckú prácu. Vždy sa ľudia snažia nájsť na neprebádanom mieste niečo výnimočné a jedinečné. Určite Vám ostanú pekné spomienky z dovolenky, vďaka ktorým môžete viac cestovať a Vaše skúsenosti sa Vám zídu pri poznaní novej destinácie. Dovolenku by ste si mali s rodinou a priateľmi užiť, aby ste okúsili elán pre plánovanie nových ciest do neznáma. S autobusom môžete voľne cestovať po Európe, spoznať Paríž, Rím, Viedeň, Madrid, či Benátky. Cestou si prečítajte dobrú knihu alebo v nočných hodinách si pospite a čakajte kým dorazíte do cieľovej stanice. Diaľkové dopravné spojenia prechádzajú väčšími mestami, kde cestujúci môžu nastúpiť a cestovať napríklad do Londýna. Na trhu pôsobí veľa cestovných agentúr, preto si môžete z pestrej ponuky vybrať Vašu vysnívanú destináciu. Relax na dovolenke prispieva ku zvýšeniu duševnej pohody a ku revitalizácii zdravia celého organizmu, preto je potrebné si oddýchnuť.

Mestskú, prímestskú, diaľkovú a medzinárodnú doprava poskytujú na Slovensku rôzny dopravcovia. Autobusová doprava je zabezpečená na kvalitnej úrovni. Niektorí  dopravcovia boli za kvalitnú doprava ocenení cenou najlepšej dopravy na Slovensku. Pre dopravcov je spokojnosť cestujúcich na prvom mieste. Cestovanie je medzi ľuďmi veľmi obľúbené.

Cena za dopravu

Cena za autobusovú dopravu je tarifne stanovená. Ak ceny pohonných hmôt sa zvyšuje, zdražuje sa aj cestovné. Tarifné ceny sú stanovené podľa precestovanej vzdialenosti. Nemusíte nosiť so sebou peniaze. Dopravné spoločnosti zaviedli čipové karty, ktoré môžete používať iba v mestskej a prímestskej doprave. Vybaviť čipovú kartu nie je problém. Potrebujete osobnú fotografiu a vyplniť tlačivo, zaplatiť kolok päť eur a čipová karta je na svete. Používať čipovú kartu je veľmi jednoduché. Pred používaním si čipovú kartu musíte nabiť kreditom. Pre zaplatenie jazdy priložíte u šoféra čipovú kartu na čítacie zariadenie. Čipová karta je moderným spôsobom platenia cestovného a zároveň máte zľavu päť percent. Pri diaľkovej a medzinárodnej doprave sa cena za dopravu platí v hotovosti. Zažite skutočné vzrušenie zo spoznania z neprebádaných miest. Svet Vám ponúka veľa možnosti a Vy ich môžete spoznať a povedať o nich priateľom. Objavovať každý deň niečo nové, je ako keby 365-krát v roku Kolumbus objavil Ameriku.

Medzinárodné cestovanie

Dopravné spoločnosti poskytujú aj medzinárodnú dopravu. Chceli by ste cestovať do susedných krajín Slovenska alebo navštíviť najkrajšie veľkomesta Európy. Stačí Vám občianky preukaz a peniaze na cestovné. Za pár hodín ste vo Viedni, Hamburgu alebo Prahe. Spoznajte históriu Európy, navštívte múzea a cestujte po stopách našich predkoch. Sami zistíte, že sloboda a voľnosť nie je zadarmo a spoznaním dejín Vám pomôže tento fakt pochopiť. Medzinárodné cestovanie poskytujú  dopravcovia autobusovej dopravy so špičkovými autobusmi. Klíma, pohodlie a komfort zabezpečujú kvalitní dopravcovia pri medzinárodnom cestovaní. Zažije príjemné chvíle, kde spoznáte moderný život veľkomiest. Po návrate domov Vám zostanú pekné spomienky na medzinárodnú autobusovú dopravu. Medzinárodnú dopravu prevádzkujú väčšie dopravné spoločnosti, ktoré vlastnia špičkové a moderné autobusy. Chcete navštíviť Berlín, Mníchov, Viedeň alebo Prahu. Nič Vám nebráni, aby ste si splnili cestovateľský sen. Cestujte a spoznávajte nové miesta plné charizmy. Zažite cestovateľské dobrodružstvo stvorené citmi a inšpiráciou pre ďalšie zaujímavé cesty po Európe.