cestovný poriadok

Pobyt vo Viedni

v
Pobyt vo Viedni

Pobyt vo Viedni je pre každého veľmi pekný zážitok po stopách kráľov, cisárov, princezien a jedinečnej histórie. Keď chcete niečo zaujímavé uvidieť, navštívte Viedeň a spoznajte centrum kultúry, obchodu, priemyslu a hlavne histórie, ktorá fascinuje dobrodruhov. Vo Viedni sa môžete orientovať pomocou mobilu a na dopravu sa využívajú autobusy, električky, prípadne metro. Dopravný systém vo Viedni patrí medzi najlepšie v Európe a preto sa môžete na dopravné spojenia spoľahnúť. Vo Viedni je moderná cyklo doprava, kde bicykel si môžete požičať a voľne si užívať jazdu na cyklo chodníkoch. Pobyt vo Viedni je pre každého návštevníka veľkou záhadou, ktorá zaujme každého dokumentaristu. Vezmite so sebou foták a cvakajte všetko, čo Vás upúta pre dobrý záber. Viedeň je bohatá na historické pamiatky, preto musíte myslieť na to, že navštíviť všetko, čo sa oplatí vidieť Vám bude trvať niekoľko dní. Želám Vám príjemný pobyt vo Viedni hlavného mesta Rakúska a metropola kultúrneho života v Európe.

Ubytovanie vo Viedni

Ubytovanie vo Viedni nájdete ľahko. Keďže Viedeň je multikultúrne mesto a preto máte tam pestrú ponuku hotelov, penziónov alebo hostelov. Hotely v historickom centre sú najdrahšie v Európe. Lacnejšiu variantu ubytovania nájdete v penziónoch alebo v hosteloch. Cena ubytovania za noc v penziónoch sa pohybuje okolo 50 euro. Lacnejšie ubytovanie nájdete v prímestských oblastiach Viedne. Veľmi atraktívny portál pre vyhľadanie vhodného ubytovanie je Booking, kde si môžete rezervovať online izbu na prenocovanie. Ubytovanie vo Viedni môžete nájsť aj cez rozličné mobilné aplikácie, ktoré obsahuje GPS lokátor a zavedú Vás priamo do penziónu alebo hostelu. Viedeň je krásne mesto a preto keď máte záujem ho spoznať určite budete potrebovať viac dní pre návštevu historických pamiatok. Nasadnite na vlak alebo autobus a cestujte do Viedne za úžasným tajomstvom a pre spoznanie histórie Európy.

Víkendový pobyt vo Viedni

Víkendový pobyt vo Viedni Vám prinesie úžasný zážitok ako sa inšpirovať pre lepší život. S priateľmi alebo rodinou určite zažijete príjemný pobyt vo Viedni, kde máte možnosť spoznať históriu monarchov. Kráľovský rod Habsburgovci vládli Európe 500 rokov a za tu dobu sa podieľali na rozvoji vzdelania, manufaktúr, či umenia. Víkendový pobyt vo Viedni Vám umožní objavovať nové miesta, kde zatajíte samotný dych. Pobyt vo Viedni je vynikajúcou investíciou pre každého, kto chce načerpať potrebnú energiu alebo zažiť niečo neobyčajné a tak sa inšpirovať pre nový život. Viedeň zaujme každého návštevníka, ktorý chce okúsiť čaro mesta, kde vznikali dejiny. Víkendový pobyt vo Viedni si môžete objednať cez zľavové portály, kde zároveň ušetríte a tak sa stanete dobrodruhom. Za víkend všetko celú Viedeň nepreskúmate, ale máte možnosť objaviť najzaujímavejšie miesta. Určite nezabudnite navštíviť Dom mora, kde môžete uvidieť v akváriu žraloky, korytnačky alebo pirane, či pobehujúce opičky alebo lietajúce papagáje, prípadne Riesenrad ruské koleso vysoké 65 metrov, y ktor0ho je vynikaj[ci výhľad. Ste na prahu dverí a rozmýšľate, kde vydať. Navštívte Viedeň a splňte si cestovateľský sen.

Viedeň pamiatky

Viedeň pamiatky sú hlavnou doménou a atrakciou mesta. Návštevníci Viedne chcú spoznať históriu Viedne a preto historické pamiatky sú populárnou témou návštevníkov.

Stephansdom – Kto nenavštívil Dom svätého Štefana nevidel Viedeň, je 136 metrov vysoká stavba, ktorá bola po druhej svetovej vojne zrekonštruovaná. Upúta pozornosť každého návštevníka Viedne.
Burgkapelle – kráľovská kaplnka za 13.storočia
Kunsthistorisches Museum – patrí medzi najlepšie múzea umenia v Európe. Habsburgovci boli vášnivými zberateľmi umenia a preto sa zaslúžili o bohatú umeleckú zbierku.
Schönbrunn – najprepychovejšieho barokový palác, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie atrakcie Viedne. Mozart mal tu prvý kráľovský koncert a konal sa tu Viedenský kongres. Maria Terézia tu viedla tajné politické rokovania.
Judenplatz – židovská štvrť, ktorá dokumentuje históriu židov aj holokaust z druhej svetovej vojny.
Palác Hofburg – Slúžil ako zimné sídlo Habsburgovcom. V súčasnosti v ňom úraduje rakúsky prezident. Nachádza sa tam múzeum cisárovnej Sissi a je tam národná knižnica.
Zámok Belvedere – Je najobľúbenejšou atrakciou vo Viedni , pretože každý návštevník obdivuje architektúru dvoch barokových palácov, kde sa môžete objaviť zbierky umenia.
Rathaus – neogotická stavba z konca 19.storočia, kde sa konajú najväčšie trhy v meste. Radnica je sídlom starostu a metského zastupiteľstva. Často sa usporadúvajú hudobné koncerty a jedinečný je tiež interiér.

Viedeň pamiatky Vám vyrozprávajú jedinečnú históriu, ktorá upúta každého poslucháča a stopára dejín. Tu sa tvorili dejiny, ktoré následne ovplyvňovali životy milióny ľudí v celej Európe.