Cestovný poriadok

Pobyt v Budapešti

Pobyt v Budapešti je pre každého vhodný výberom pre relax a načerpanie potrebnej energie pre úspešný život. Budapešť je hlavné mesto Maďarska a jedinečné a zaujímavé historické miesto, kde sa tvorila budúcnosť Európy. Pobyt v Budapešti je vynikajúcou príležitosti pre cestovateľov ako spoznať krásnu Budapešť. Úžasné historické mesto Vám prinesie návrat do minulosti, môžete isť po stopách kráľov a cisárov, ktorí tvorili dejiny. Pre každého návštevníka je Budapešť tajomným miestom, kde žili ľudia, ktorí rozhodovali o živote a smrti. Doprava je v meste frekventovaná, môžete využiť na prepravu električky, autobusy, trolejbusy a metro. Samozrejme pre každou jazdou je potrebné kúpiť si lístok. Pobyt v Budapešti si môžete objednať v cestovnej kancelárii alebo na zľavových portáloch, kde aj ušetríte. Navštívte historické pamiatky a spoznajte dejiny Budapeš

Ubytovanie v Budapešti

Ubytovanie v Budapešti zoženiete veľmi ľahko. V centre mesta sú hotely drahé a preto lacnejšiu variantu ubytovania nájdete v prímestských oblastiach v penziónoch alebo hosteloch. Hotelieri ovládajú angličtinu, preto s komunikáciou nebudete mať problém. Ubytovanie v Budapešti môžete si nájsť cez Booking. Je to najnavštevovanejší ubytovací portál a spája ubytovacie zariadenia z celého sveta. Myslím, že každý návštevník bude obdivovať jedinečnosť mesta a záujmu ho atrakcie Budapešti. Často sa Budapešť nazýva aj stredoeurópskym Parížom. V meste dominuje domáca kuchyňa ako guláš, paprikáš, ale nájdete tam veľa kaviarni, fastfoodov a reštaurácii. V Budapešti si môžete vybrať pestrý výber kultúrnych aktivít, kde si môžete vychutnať tanec, operu alebo hudbu. Navštíviť môžete aj hudobné kluby, kde sa určite zabavíte. Ubytovanie v Budapešti Vám poskytne jedinečný pobyt v nádhernom historicko centre kultúry, vzdelania, politiky a hlavne bohatej histórie.

Akvapark Budapesť

Túžite sa uvoľniť, oddýchnuť a načerpať potrebnú energiu, tak navštívte akvapark Budapešť. Minerálne termálne pramene Vám umožnia pocítiť relax a s Vašou rodinou Vám prinesie úžasný zážitok. Budapešť je známym kúpelným mestom ako napríklad Gellért a Széchényi, ktoré sú postavené okolo horúcich prameňoch. Kúpele navštevujú cudzinci ako napríklad Američania, či Rusi. Minerálne termálne pramene blahodárne pôsobia na ľudský organizmus a prispievajú ku zdraviu. Aquaworld Resort Budapest je jedným z najväčších aquaparkov, kde môžete si užiť pestrú ponuku atrakcii. Aquapark tvorí krytá kupola, kde môžete zažiť veľa srandy s rodinou a priateľmi.

Budapešť Tropicárium Zľavomat

Tropicárium je miestom, ktoré záujme Vašu duši. Nájdete tam veľké žraloky, raje, či aligátory. Obrovské vodné akvárium plné života, ktoré Vás ohúri pri návšteve jedinečného miesta na okraji mesta Budapešť. Budapešť Tropicárium Zľavomat si môžete vybrať zájazd, ktorý Vám otvorí oči a poteší srdce od malých po veľkých. Zľavomat Vám umožní navštíviť Tropicárium za zľavnenú cenu od cestovných kancelárii. Cestovateľská príležitosť je tu a Vy môžete zažiť príjemné dobrodružstvo za poznaním morského života.

Pamiatky Budapešť

  • Kráľovský palác – niekoľkokrát zrekonštruovaný palác, je sídlom národnej knižnice, historického múzea a maďarskej národnej galérie.
  • Historické múzeum – Objavuje 2000 ročnú históriu mesta.
  • Národná galéria – Zbierka maďarského umenia.
  • Budova Maďarskej štátnej opery – Najkrajšia budova mesta, konajú sa v nej koncerty a tiež prehliadky.
  • Kúpele Király – turecké kúpele postavené v roku 1570
  • Vojenské historické múzeum – zbierka zbrani z obdobia tureckých bojov.
  • Szoborpark – park obrovských komunistických sôch.