cestovný poriadok

Pobyt v Krakove
Pobyt v Krakove

Pobyt v Krakove je vynikajúca príležitosť pre oddych, kde načerpáte pozitívnu energiu pre nový začiatok. Môžete navštíviť historické pamiatky, soľnú baňu alebo každé Vianoce sa konajú Vianočné trhy, kde rozvoniava varené víno a pečená klobása. Myslím, že pobyt v Krakove každému prinesie pekný zážitok a bude mať úžasne spomienky na kráľovské mesto. Keď by ste chceli spoznať mesto Krakov, potrebujete na to aspoň dva dni a preto je nevyhnutné objednať si ubytovanie. Doprava v meste je dosť rušná. Verejná doprava funguje na báze autobusov a električiek. Cestovné lístky si môžete kúpiť v stánkoch alebo u vodiča. V meste Krakov podniká asi 15 taxislužieb, ktoré Vám môžu pomôcť s dopravou. Taxíky sú pomerne drahé oproti verejnej doprave. Pobyt v Krakove Vám prinesie šancu spoznať históriu kráľov, príbeh Oskara Shindlera alebo aj v blízkom okolí sa nachádza koncentračný tábor Osvienčin. Život človeka má svoju minulosť, prítomnosť a budúcnosť, ktorá vyjadruje cestu, ktorou máme ísť.

Ubytovanie v Krakove

Ubytovanie v Krakove nájdete veľmi ľahko. Môžete si ho rezervovať cez internet alebo využiť zľavy cez zľavové portály ako Zľavomat, Zľavadňa alebo Odpadneš, prípadne Booking. V Krakove exituje veľa hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v historickej časti mesta. Tu môžete obdivovať jedinečnú históriu, ktorá sa budovala stáročia a Vy ju môžete jednoducho spoznať. Ubytovanie v Krakove je v porovnaní so Slovenskom možno trošku drahšie, ale musíte si uvedomiť, že ste ubytovaný v historickom meste Krakov, kde po stáročia pôsobili králi. V meste nájdete jedinečné katedrály a Krakov je druhé najväčšie mesto Poľska. Môžete tu ochutnať národné špeciality ako pirohy z mäsom, jablkami alebo s čučoriedkami, pripadne veľmi známe sú mliečne koktaily, či boršč. Ubytovanie v Krakove je naozaj moderným a zároveň archa zážitkom z návštevy jedinečného historického mesta. V meste je veľa reštaurácii, kde si môžete vybrať dobrú kuchyňu ako tradičná poľská, indická, aziatská alebo arabská kuchyňa.

Krakow pamiatky

Krakow pamiatky sú navštevovanou destináciou v celej Európe. V meste nájdete turistov z celej Európy, ale aj z iných kontinentov. Krakow má modernú univerzitu, ktorá bola založené pred niekoľkými stáročiami v 15.storočí a pôsobí ako vzdelávacia inštitúcia dodnes. Pamiatky v Krakowe sú veľmi známe a preto, kto má rád históriu, je v na správnom mieste. Kde sa máte vydať po stopách kráľov a zaujímavých príbehov? Ku zaujímavostiam Krakova patria tieto pamiatky:

Dračia jama – je miesto najstaršej poľskej legendy.
Mariánsky kostol – Druhý najvýznamnejší kostol Krakowa, dnes je možné vidieť rekonštrukciu z obdobia 15.storočie.
Kráľovský hrad – symbol Poľska (Wawel), 500 rokov bol sídlom poľských kráľov. Konali sa tu korunovačné slávnosti.
Wawelská katedrála – najdôležitejšia katedrála v Poľsku. Vyjadruje poľskú históriu.
Rynek Glówny – stredoveké trhovisko najväčšie v celom Poľsku a možno aj v Európe.
Museum Czartoryskich – Originálne múzeum tureckých zbraní ukoristených pri bojoch s Turkami pri Viedni.
Collegium Maius – najstaršia budova univerzity, pochádza z 15.storočia. Krakovská univerzita patrí medzi najstaršie európske univerzity.
Kazimierz – samostatné mesto, dnes súčasťou Krakowa so známou židovskou štvrťou.

Poznávací zájazd Krakow

Poznávací zájazd je vynikajúca šanca ako spoznať mesto Krakow. Môžete si ho objednať v cestovnej kancelári alebo využiť ponuku zľavových portálov, kde kúpiť poznávací zájazd Krakow za dobrú cenu. Cestovanie je naozaj krásne a preto máte príležitosť poznať historické centrum Krakowa a jeho atrakcie. Investícia do zájazdu môže pohybovať okolo sto euro, ale myslím, že získané poznanie bude Vám stáť za to. Otvorte oči a zahľaďte a započúvajte sa do zvukov historické centra Krakowa, ktorým prechádzali ľudia so tisíckami osudov, ktoré ovplyvnili históriu Poľska a možno aj Európy. Poznávací zájazd si môžete naplánovať počas celého roka a tak si môžete užiť krásny Krakow. V cene zájazdu budete mať ubytovanie, klimatizovaný autobus a väčšinou vstupy do katedrál a historických hradov si návštevníci platia sami. Želám Vám príjemnú cestu a jedinečné zážitky počas poznávacieho zájazdu v Poľsku.